
Bajki terapeutyczne to krótkie opowiadania z morałem pisane z przeznaczeniem dla dzieci w wieku od 3. do 9.roku życia. Świat w nich przedstawiony widziany jest z dziecięcej perspektywy. Ich główne zadanie polega na przezwyciężaniu i zredukowaniu lęku u dzieci. Charakterystyczne dla bajek terapeutycznych jest to, że bohater znajduje się w trudnej sytuacji i przeżywa stany lękowe, a wprowadzone do niej postaci pomagają mu znaleźć sposoby przezwyciężenia trudnych chwil w życia. Najczęściej bohaterami [...]

Sezon pachnących owoców i kolorowych warzyw to znakomita okazja do zabaw w kuchni z dzieckiem, któremu możemy pokazać, że wspólnie przygotowane jedzenie może być także zdrowe.

Na rozwój i pobudzanie umysłu dziecka ma wpływ słuchanie króciutkich historyjek, bajeczek i opowiadań o jasnym i czytelnym przesłaniu. Zachęcając do wspólnych cudownych chwil w krainie fantazji, proponujemy na dobry początek pomoc Babci Ewy, której opowiadania możecie Państwo przedstawić swoim dzieciom i wnukom. Z czasem z pewnością samym uda się Wam wymyślać własne historyjki. O Ani, która widziała tylko koniec własnego nosa Ania była dla wszystkich zawsze „naj-„. [...]

Czy w wychowaniu dziecka lepsza jest metoda „kija” – kary czy „marchewki” – nagrody zastaniawiają sie od dawien dawna teoretycy,czyli pedagodzy i praktycy czyli rodzice. Spróbujmy uporządkować wiedzę na ten temat.

Mowa jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka. Umożliwia dziecku komunikowanie się, rozwija jego myślenie, wzbogaca wiedzę o otaczającym świecie, rozbudza jego ciekawość, a także pozwala mu na budowanie pytań.

Współcześni rodzice muszą zdecydować, kiedy ich dzieci są na tyle dojrzałe, by mogły usiąść do komputera. Boją się, że częste obcowanie z tym urządzeniem pozbawi dzieci kreatywności, ale z drugiej strony wiedzą, że to konieczność, jeśli dziecko ma intelektualnie dorównywać rówieśnikom.